Hogyan tegyük kellemesebbé játékkal a lábadozást?

Egyre több embernél jelentkeznek az influenza tünetei, a gyerekek pedig könnyen elkaphatják a vírust akár egymástól a bölcsiben, oviban és iskolában, akár otthon a család többi tagjától.

Egyre több embernél jelentkeznek az influenza tünetei, a gyerekek pedig könnyen elkaphatják a vírust akár egymástól a bölcsiben, oviban és iskolában, akár otthon a család többi tagjától.

Az influenza a felnőtteket is könnyen ledönti a lábukról, de a gyerekek különösen elesettnek tűnnek, ha a vidám futkározás helyett lázasan fekszenek otthon a takaróba bugyolálva. A szerető gondoskodáson és az orvosi ellátáson túl azonban van még valami, ami ilyenkor sokat segíthet a kis betegnek az egészsége visszanyerésében: a játék. 

Persze nem akármilyen játék, hiszen tekintettel kell lenni arra, hogy most a kicsinek nyugalomra van szüksége, de sok játékkal akár az ágyban vagy a kanapén betakarózva is elfoglalhatja magát, amikor éppen nem szundikál.

Miért jó, ha játszik a beteg kisgyerek?

  • Kicsit elvonja a figyelmét a betegségről. Rendkívül bele tudják élni magukat a játékba a gyerekek, és így egy kicsit el tudják hessegetni a rossz érzéseket.
  • A nevetés gyógyít. Erősíti az immunrendszerét, fájdalomcsökkentő hatással bír és jobb közérzete lesz tőle a picúrnak.
  • Egy gyerek sem szeret sokáig nyugodtan feküdni, főleg ha már picit jobban van, de még mindig nem szabad rohangálnia. Ilyenkor borzasztóan tudnak unatkozni, ami se nekik, se a rájuk vigyázó szülőknek nem jó, hiszen egy nyűgös gyerekkel nehezebben lehet bánni.
  • Végül, de nem utolsósorban egyszerűen azért, mert örül neki.
Egyszóval kellemesebb és gyorsabb így a lábadozás.

Milyen játékokkal szórakoztassuk a kis beteget?

Mese minden mennyiségben

Bár tévében is nézhet a gyerek mesét, azért mégse lenne jó, ha egész nap csak a képernyőt nézné. Helyette kucorodjunk mellé, öleljük meg és olvassunk neki mesét könyvből, vagy kapjuk elő az örök kedvenc diavetítőt, amihez különféle dia mesefilmek közül válogathatunk! A kisebbek azt is élvezik, ha a mesét bábozással mondják nekik, és ők is alakíthatják a történetet. A kicsik szeretik mesék segítségével feldolgozni a velük történteket, ezért a Bogyó és Babóca beteg című mesekönyvet valószínűleg szívesen lapozgatnák ilyenkor.

Rajzolás, színezés

A rajzolgatáshoz is elég csak megemelni a lurkó párnáját, hogy legalább félig üljön, és már alkothat is a papírra, vagy kiszínezheti a kifestő ábráit. Ha már nem szükséges az ágynyugalom, de a rohangálás még nem megengedett, a Magic Dip készlettel egyedi színörvényeket és csillámokat festhet lábadozó gyermekünk különféle tárgyakra.

Kártyák és társasok

Minden korosztály számára léteznek izgalmas kártyajátékok, és különösebb mozgolódást nem igénylő társasjátékok. Így máris szórakoztatóbb lesz a lábadozás. A 3-6 éves korosztálynak a MimiQ grimaszpárbaj okozhat örömöt, miközben a beszédet is hatékonyan fejleszti, ráadásul ágyban fekve is könnyen játszható. A kicsit nagyobbacskáknak 10 éves korig a Stoopido társasjátékkal szerezhetünk vidám perceket ahogyan egyre murisabban néznek ki a játékosok a kiegészítők által. Mindkét játék jókedvre deríti a csöppségeket, és mint már említettük, a nevetésnek gyógyító ereje van.

 

Gyöngyözés

Ezt leginkább a kislányok értékelik, ők viszont nagyon, és pont ideális elfoglaltság, ha éppen kénytelenek nyugton maradni. Így viszont mégsem fognak unatkozni, és végül a sikerélmény is mosolyt csal az arcukra. Lehetőség van különböző ékszereket, figurákat és mesehősöket is gyöngyökből megalkotni.

Gyógyítsuk meg a játékokat!

A gyermekek szeretik, amikor egy szerepcsere révén a betegből egy pillanat alatt doktor nénikké és doktor bácsikká lesznek, akik meggyógyíthatják a kedvenc plüsiket, babákat és bábukat, vagy akár saját magukat. Az interaktív Mazsi kutya ápolása külön élményt jelent a kicsiknek, mivel simogatás hatására vakkantani és lihegni is tud az édes szőrgombóc. Ha van egy kis saját felszerelt orvosi táska is otthon játék sztetoszkóppal, fecskendővel és sok más eszközzel, biztos jó móka lesz az orvososdi.

 

Hogy minimalizáljuk a visszafertőződést, betegség után célszerű fertőtleníteni a játékokat. Facebook-oldalunkon többek között azt is megtudhatod, hogyan kell természetes, kemikáliákat nem tartalmazó tisztítószert előállítani egyszerűen!

Jó egészséget kívánunk minden kedves olvasónknak és családjuknak!

Ezek is érdekelhetnek

Önbizalomhiány gyerekeknél – Így segíthetünk a fejlődésben

Önbizalomhiány gyerekeknél – Így segíthetünk a fejlődésben

Mitől alakul ki az önbizalomhiány gyerekeknél, és mit tehetsz ellene? Mit érhetsz el önbizalom növelő sportok segítségével? Válaszok a cikkben.

Tovább olvasokTovább
Játék testvéreknek – Így erősíthető a testvéri kapcsolat

Játék testvéreknek – Így erősíthető a testvéri kapcsolat

Milyen a jó testvéri kapcsolat, és hogyan kezelhető a testvérharc? Bemutatjuk, miképp segítenek a testvér játékok a szoros testvéri kapcsolat kialakításában.

Tovább olvasok
Nem hallgat rám a gyerek – Tudatos kommunikáció a családban

Nem hallgat rám a gyerek – Tudatos kommunikáció a családban

Egy szülő életében gyakran előforduló kérdés: miért nem fogad szót a gyerekem? Onnantól, hogy óvodásunk nem akar felöltözni reggel, a kiskamaszok érdektelenségéig sokszor érezhetjük úgy, hogy a kommunikációnk falakba ütközik. De vajon tényleg csupán annyiról van szó, hogy nem fogad szót a gyerek?

Tovább olvasokTovább
Téli játékok a szabadban – Ezekre figyeljetek

Téli játékok a szabadban – Ezekre figyeljetek

Amikor a hideg megérkezik, sokan azonnal a meleg szobába húzódnak vissza, pedig a tél is rengeteg izgalmas szabadtéri kalandot tartogat. Ahogy egyre kevesebb a napfény, sokan érzik, hogy egyre inkább vágynak a természetbe, a friss levegőre. A jó hír az, hogy a tél sem jelent akadályt, hiszen ilyenkor is lehet - sőt, érdemes is - a szabadban játszani.

Tovább olvasokTovább
A hónap játéka

Iratkozz fel és nyerj!

Feliratkozóink közül minden hónapban ajándékot sorsolunk ki.

Feliratkozás